+420 277 270 500 info@edupress.cz

Menu
EDUPRESS s.r.o.

rozvoj — vzdělávání — podpora

Po roce 2020 mohou být dotace z EU minulostí, varovala Šlechtová

By In Novinky, Operační programy On 1.8.2017


Do České republiky by po roce 2020 již nemusely přitékat stovky miliard eur v podobě dotací z Evropské unie. Zatím totiž neexistuje další strategie politiky soudržnosti a západoevropské státy podle všeho nejsou dotování chudších regionů příliš nakloněny. Ve čtvrtek o tom na Setkání lídrů průmyslu a dopravy hovořila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO).

„Je otázkou, zda tady nějaká kohezní politika (politika soudržnosti) bude. Z debat v Bruselu cítím, že velké západní státy k tomu nebudou mít příliš velkou ochotu,” řekla Šlechtová. Za rizika označila také brexit a volby do evropského parlamentu v roce 2018.

„Bude ustavena nová komise a zatím vůbec nevíme, jak se postaví k celkovému pojetí Evropy,” doplnila ministryně. Je nutné pozitivně využít předsednictví Česka v Radě Evropské unie, které je plánované na druhou polovinu roku 2022, připomněla ministryně.

Místo dotací mohou přijít půjčky

Evropská unie po roce 2020 už podle ní zcela určitě nebude dávat nevratné dotace malým a středním podnikům. „Na řadu přijdou finanční nástroje jako půjčky nebo revolvingové úvěry,” dodala Šlechtová.

https://www.novinky.cz/domaci/440901-po-roce-2020-mohou-byt-dotace-z-eu-minulosti-varovala-slechtova.html


Autor

EDUPRESS s.r.o.

Specializujeme se na dotační poradenství a management, investiční poradenství, odborné vzdělávání a tvorbu a realizaci rozvojových a vzdělávacích strategií.

Podobné příspěvky

Comments are closed here.