+420 277 270 500 info@edupress.cz

Menu
EDUPRESS s.r.o.

rozvoj — vzdělávání — podpora

Evropské dotace – lépe už bylo: Česko dostane méně peněz

By In Novinky On 17.10.2019


Současné programové období pro čerpání EU fondů se blíží ke konci. Kvůli pravidlu n+3 bude nejvíce prostředků čerpáno v roce 2023.

V následujícím programovém období dostane Česká republika menší balík peněz, výrazně nižší bude i míra spolufinancování ze strany EU. Změní se i oblasti, do kterých peníze potečou. Prioritou již nebude doprava, ale inovace a ekologie. Bez vyšší míry spolufinancování z vlastních zdrojů hrozí, že investiční aktivita zpomalí, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jana Steckerová, analytička Komerční banky.

Ke konci letošního července Česká republika vyčerpala 77 % alokace určené pro toto programové období. Ve srovnání s předchozím obdobím je na tom lépe, pokud jde o objem žádostí zaslaných Evropské komisi k proplacení. Jinak je ale situace obdobná jako v programovém období 2007-2013. Nejvíce peněz tak bude čerpáno v roce 2023.

Více……


Autor

EDUPRESS s.r.o.

Specializujeme se na dotační poradenství a management, investiční poradenství, odborné vzdělávání a tvorbu a realizaci rozvojových a vzdělávacích strategií.

Podobné příspěvky

Comments are closed here.