+420 277 270 500 info@edupress.cz

Menu
EDUPRESS s.r.o.

rozvoj — vzdělávání — podpora

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje národní dotace na regionální rozvoj

By In Novinky On 30.11.2018


Právě byly vyhlášeny národní dotace na podporu rozvoje obcí a měst. Kromě dotačních programů, jejichž důležitost prověřil čas, Ministerstvo pro místní rozvoj přichází i s mnoha novinkami. Obce do tisíce obyvatel mohou například nově žádat o příspěvky na dostupnost veřejných služeb. Připraveny jsou celkově dvě miliardy korun.

„Vylepšenou koncepcí národních dotací vycházíme vstříc starostkám a starostům našich měst a obcí. Vypsali jsme totiž ještě cílenější výzvy, čímž reagujeme na aktuální potřeby našich regionů. Po zmapování takzvaných bílých míst jsme se rozhodli zavést i několik nových dotačních titulů, které vzešly z diskuzí během mých cest po našich regionech i z řady analýz, které jsme měli k dispozici. Věřím, že po komunálních volbách je vhodné také načasování těchto podpor a že představitelé obcí budou mít dostatek času připravit a podat kvalitní projekty,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Nově mohou o dotace žádat i obce do deseti tisíc obyvatel, a to na obnovu místních komunikací a na obnovu sportovní infrastruktury, a obce nad deset tisíc obyvatel, vyjma statutárních měst, na obnovu místních komunikací.

Více než 1,450 miliardy korun je připraveno na program Podpora rozvoje regionů 2019+. V jeho rámci mohou obce do deseti tisíc obyvatel žádat například o podporu obnovy místních komunikací, obce do tří tisíc obyvatel pak navíc i o podporu obnovy sportovní infrastruktury, na rekonstrukci a přestavbu veřejných budov, obnovu drobných sakrálních staveb a hřbitovů, na podporu dostupnosti služeb a na podporu budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku, dětská hřiště apod.

Příjem žádostí bude ukončen během února 2019.

Více……


Autor

EDUPRESS s.r.o.

Specializujeme se na dotační poradenství a management, investiční poradenství, odborné vzdělávání a tvorbu a realizaci rozvojových a vzdělávacích strategií.

Podobné příspěvky

Comments are closed here.